Darebáci vo Víťaze

Vo Veľkonočný pondelok sa ľudia navštevujú, mládenci oblievajú dievčatá. Vo všeobecnosti sa ľudia radujú z pracovného voľna a chlapi majú radosť z dobrej oblievačky. Verím, že aj niektoré dievčatá. Asi mi dáte za pravdu, že radosť sa prejavuje milým správaním sa k sebe navzájom. Niektorí naši mládenci však svoju radosť prejavujú celkom inakšie. Robia to ničením cudzieho majetku, ničením výsledku práce iných ľudí. Tak tomu bolo aj včera. Túto činnosť nemožno nazvať ináč, než darebáctvom a môžu to urobiť iba darebáci. Sú to tvrdé slova, ale nie je to prvýkrát, čo sa dejú v obci takéto veci.

Teta Sokolová sa prišla požalovať, že jej zničili kvetinový záhon pred plotom. Jej snaha, ktorá bola na potechu očiam nás všetkých, bola znehodnotená. Foto prikladám nižšie. Na zastávke autobusu pred Remeselným domom zase rozbili sklenenú výplň dverí autobusu. Ľudia pracujúci v nepretržitej prevádzke museli cestovať v tomto chladnom počasí s takýmito deravými dvermi a iste im nebolo príjemné.

Prosím našich občanov, ktorí uvedené neprístojnosti videli, aby to hlásili na obecnom úrade. Nemôžeme byť ľahostajní k takýmto činom a k takýmto našim občanom. Verím, že morálka väčšiny našich občanov je na vysokej úrovni a dokážeme sa vysporiadať s niekoľkými nespratníkmi – darebákmi.

Starosta

Prílohy