Galérie

Súťaž o pohár primátorky mesta Prešov na Spojenej škole Ľ. Podjavorinskej

Dnes sa naši žiaci zúčastnili 14. ročníka Halovej súťaže o pohár primátorky mesta Prešov na Spojenej škole Ľ. Podjavorinskej, kde sa umiestnili na nádhernom 1. mieste.

Pokračovať na Súťaž o pohár primátorky mesta Prešov na Spojenej škole Ľ. Podjavorinskej

Prílohy

  • 1 (150 kB)
  • 2 (140 kB)
  • 3 (78 kB)
  • 4 (104 kB)
  • 5 (200 kB)
  • 6 (140 kB)

Minifutbalovy turnaj v obci Vítězná

Dňa 20.05.2017 sa naša obec zúčastnila turnaja v minifutbale v družobnej obci Vítězná. Z pôvodne nominovaných 7 družstiev sa prezentovalo 6. Dva z Vítěznej – Hunt´ˇrov a Kocléřov, Víťaz, susedné Choteřice a dve družstva z Poľska, Kobylnica a Marcierzov. Naše družstvo v zložení Milan Kuruc, Jozef Tartaľ, Jozef Fabiny, Peter Mihok, Jozef Sabol, Marek Baran, Martin Jánošík, Peter Ungvarský a Juraj Jenča hneď v prvom zápase tesne podľahlo neskoršiemu víťazovi z Huntířová. Potom sa ale chytilo a po dvoch výhrach za sebou remízovalo s Choteřicami. Po zranení dvoch kľúčových hráčov už v poslednom zápase nestačilo na mladíkov z Kobylnice. Pozhode bodov na druhom až štvrtom mieste rozhodovalo skóre. Mohli sme ľutovať veľa nepremenených šancí sme skončili na štvrtej priečke. Aspoň v súťaži fair play skončili prví. Druhýročník turnaja sa uskutoční o rok v poľskej Kobylnici, takže máme dosť času na prípravu a odvetu. Svojím vystupovaním a hrou sme zanechali dobrý dojem a vzorne sme reprezentovali našu obec.

Jozef Tartaľ

Pokračovať na Minifutbalovy turnaj v obci Vítězná

Deň matiek – 14.5.2017

Byť matkou je životným poslaním, je to vzácny dar, ktorý si zaslúži oslavu v podobe Dňa matiek. Je to oslava materstva, obetavosti a lásky matiek voči svojím deťom. Aj v našej obci sme oslávili tento deň v nedeľu 14.5.2017. Na slávnosti, ktorú moderovala  Mária Mihoková  poďakovali všetkým mamám  v obci príhovormi starosta obce  Ing. Ján Baloga, duchovný otec Mgr. Marek Hnat.  Detí MŠ a ZŠ  peknými  básničkami, hrou na hudobný nástroj, tancami rôznych žánrov a pesničkami vyjadrili mamičkám  vďačnosť za starostlivosť. V programe vystúpili aj členky FS Pridaň  peknými ľudovými pesničkami. Po vystúpení každé dieťa odovzdalo svojej mamičke darček pripravený za pomoci učiteliek a darček dostala aj každá mamička  od obecného úradu. Ďakujeme všetkým, ktorí slávnosť pripravili  a zabezpečili jej dôstojný priebeh.

Pokračovať na Deň matiek – 14.5.2017

40. výročie FS Pridaň

Výročie založenia FS Pridaň

 

V závere roka 2016, presne 30. decembra sa uskutočnil „koncert“ nášho folklórneho súboru Pridaň pri príležitosti 40. výročia jeho založenia. Hneď na úvod musím povedať, že som bol z celého programu nadšený a bola to skvelá oslava víťazskeho folklóru.

V programe pod názvom „Dzievečka v brokace – nevesta v paťolace“ vystúpili zástupcovia všetkých vekových skupín, ktoré sa podieľali na doterajšej činnosti FS Pridaň. Nedá sa tu vymenovať všetkých účinkujúcich, spomeniem ale aspoň zakladateľov súboru p. Filomenu Strakovú a manželov Forišovcov. Z aktuálnych vedúcich musím poďakovať Žofii Jenčovej, Martine Tomčišákovej a Jaroslave Kucharíkovej za perfektnú prípravu účinkujúcich. Za hudobnú zložku ďakujem Stanovi Salancímu. Samozrejme, ďakujem všetkým, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom podieľali na príprave celého podujatia.

Program trval v kuse 3 hodiny, avšak vôbec som si to neuvedomil a už bol aj koniec. Povzbudivým momentom do budúcnosti je skutočnosť, že v súbore Pridančata máme veľa mládeže. To je zárukou, že náš súbor bude pokračovať aj naďalej a aj naďalej sa budeme tešiť z jeho vystúpení.

Pre tých, ktorým sa nepodarilo prísť na vystúpenie, ale aj pre tých, ktorí si chcú pripomenúť úžasnú atmosféru pripájam fotografie nášho fotografa Petra Čecha.

Do ďalších rokov želám FS Pridaň veľa elánu, nápadov, aktívnych členov, dobrých vedúcich a samozrejme aj veľa divákov.

Ján Baloga

starosta

 

 

Mikuláš a jeho pomocníci

Biskup Mikuláš spolu so svojími pomocníkmi zavítal do našej obce Víťaz, aby našim poslušným detičkám priniesol zaslúženú sladkú odmenu.
V prvom rade Sv.Mikuláš nezabudol na našich maličkých školkárov, ktorí ho pozvali k rozsväcovaniu vianočného stromčeka. Perfektné pripravené posedenie pri chutnom domácom koláčiku a punči Sv.Mikuláša a jeho pomocníkov veľmi potešilo. Každý škôlkárik dostal od Sv. Mikuláša krásny balík sladkostí. Sv. Mikuláš sa následne pobral na svätú omšu, kde ďalej rozdával deťom sladkosti. A Komu sa sladkostí málilo , toho Mikuláš navštívil aj osobne 🙂 Paráda!

Pokračovať na Mikuláš a jeho pomocníci

13. ročník halovej súťaže Plameň v Prešove

V piatok 21.10.2016 sa naši mladí hasiči zúčastnili na 13. ročníku halovej súťaže Plameň na SOŠ Ľudmily Podjavorinskej v Prešove. Umiestnili sa na 3. a 4. mieste. Srdečne blahoželáme!

Majsterka sveta z Víťaza

Dňa 22.- 25. 09. 2016 sa konali Majstrovstvá sveta v mažoretkovom športe v meste Poreč – Chorvátsko. Slovenská republika nominovala okrem iných mažoretkových klubov aj mažoretky Cheeky Girls, ktoré pôsobia v Krompachoch pod láskyplným a trpezlivým vedením Lenky Šoldrovej. Cheeky Girls získali zlatú, dve strieborné a jednu bronzovú medailu. Majsterskou sveta v kategórii mini mix cadets sa stala aj Dianka Kolářová, žiačka 4. ročníka Základnej školy vo Víťaze. Blahoželáme!

Pokračovať na Majsterka sveta z Víťaza

„5 gólov za 15 minút“

Potvrdenie 3 bodov z Dulovej Vsi bolo náročné a pritom také jednoduché. Po zápase s Dulovou Vsou sa nám zranili P.Slanina a P.Polaček , pracovné povinosti si plní S.Ondra a maródi ostali D.Novotný a L.Lipták.Tréner mal zložitú úlohu správne poskladať mužstvo. Na konci prestupového obdobia sa nám podarilo dotiahnúť mladšieho z rodu Majcherovcov k nám na hosťovanie a P.Bako po týždni opäť vystužil našu obranu ,“Rýchly gól nám nepomohol a inkasovaný gól nás naštaroval“ ,zhodnotili viacerí fanúšici. Gólovy uragán prišiel v rozpätí 15 minút druhého polčasu a hráči si vyslúžili zaslúžený potlesk od nadšených divákov.
Ďakujeme.

TJ Víťaz – Ošk Miklušovce 6:1

Góly : L.Majcher 3x , J.Farkaš 1x pk , S. Guzy 1x J.Kozák 1x

Zostava domáci : Baloga M. Uličný L. D. Čech P.Čech P.Bako – L.Majcher J.Majcher J.Farkaš V.Vavrek – J.Kozák – S.Guzy
striedali: P.Stašík L.Uličný

Prílohy

11. ročník Víťazského festivalu Slaná voda 6. – 7.8.2016

     Už je zvykom, že prvý augustový  víkend sa v našej obci koná Víťazsky festival Slaná voda.  Starosta obce, poslanci obecného zastupiteľstva a kultúrna komisia pripravovali program a vyberali hostí.  Niekoľko mesiacov pred festivalom sa dala do hromady vynikajúca partia ľudí, ktorým záleží na kultúre a zdarnom priebehu festivalu. Ja viem, že nie každý bol spokojný s výberom účinkujúcich a vystupujúcich na tomto ročníku, ale sto ľudí sto názorov.  Teraz  už môžem napísať, že festival prebehol k spokojnosti organizátorov, účinkujúcich a aj divákoch. Tento 11. ročník bol trošku aj výnimočný, priam historicky, nakoľko sme na festivale mohli privítať hostí z družobných obcí z Česka a Poľska. Išlo o družobnú obec Vítězna z ČR a Kobylnica z Poľska. Hostia z týchto obcí prežili podľa ich slov dva dni plne zážitkov, nových dojmov a priateľstiev, ktoré vznikli počas nášho festivalu a taktiež festivalu vo Vítěznej a návšteve v Poľsku. Sme radi, že sa im u nás páčilo a radi sa k nám budú vracať. Ak to mysleli úprimne, tak nás to hreje pri srdci a môžeme iba konštatovať, že prípravy a priebeh festivalu sme zvládli vďaka úsiliu a nasadeniu ľudí, ktorí sa podieľali akýmkoľvek spôsobom na zdarnom priebehu 11. ročníka. Nechcem tu menovať konkrétnych ľudí, aby sa nestalo, to, že by som niekoho vynechal. Vďaka patrí všetkým za zdarný priebeh a nadšenie aké do toho dali. Úprimné ďakujem ešte raz všetkým tým, ktorí akýmkoľvek spôsobom, či už finančne, tombolou, ale hlavne svojou prácou a úsilím prispeli k  úspešnému priebehu festivalu. Vďaka Vám podnikatelia, živnostníci a všetci Tí čo ste prispeli na tento festival Slaná voda. Bez Vás si už nevieme ani predstaviť, aby sme mali toľko cien v tombole. Prosím Vás, aby ste boli vždy ústretoví a podporovali rozvoj našej spoločnej veci, ktorou sa prezentujeme nielen v našej obci a širšom okolí ale už aj v zahraničí.

     Dva dni festivalu prebehli tento rok  akosi veľmi  rýchlo. Veľa atrakcií, programu a účinkujúcich prispeli k nádhernej atmosfére prežitej v kruhu priateľov a známych v areáli Slaná voda. Vďaka Bohu za nádherný čas a zdarný priebeh. Sobota patrila súťažiacim vo varení guľášov. Celkom bolo prihlásených 9 družstiev, ktoré už od popoludnia pripravovali a varili svoj súťažný guľáš. Tento rok to vyhrala partia kamionistov pod vedením Lukaša Kovaľa. Na druhom mieste sa umiestnilo družstvo učiteliek a pracovníčok ZŠ Víťaz. Zlepšili sa. Minulý rok bolí tretí. Na treťom mieste tento rok skončili dve družstva jedno z nich pod vedením Jana Jenču /Marhani/ a jedno družstvo hostí. Sklamaním bolo iba družstvo poslancov, ktoré sa neumiestnilo a neobhájilo  minuloročne druhé miesto. Snáď na budúci rok už budú prví.  Program sa začal o 17.00 hod. a otvoril ho folklórny súbor Pridančata s Pridaňom. Sme všetci radi, že opäť môžeme počuť a hlavne vidieť na javisku tieto súbory. Držíme im palce, aby sa nevzdávali a pracovali na sebe, podporovali mládež, ktorá bude meno obce a Pridaňu zveľaďovať.  Oficiálne otvorenie, ako v sobotu, tak aj v nedeľu bolo v réžií starostu obce Víťaz a jeho kolegov z družobných obcí, ktorí sa prihovorili prítomným. Ďakujeme aj ľudovej hudbe Pagačáre a speváckej skupine Lipa za ich vystúpenia, pobavili nás aj humoristi Bravo skupina Padák a Disco party pre mladých. To bol program sobotného dňa, ktorý sa diskotékou prehupol až do nedeľného rána. Poniektorí sme si odychli dlhšie, iní kratšie a už tu bol začiatok nedeľného programu. Oficiálny začiatok 15.00 hod. sa trošku posunul z dôvodu programu pre zahraničných hostí. Nič to na tom, lebo ľudia sa mohli zabaviť na kolotočoch a občerstviť sa pri predajných stánkoch. ktoré počas oboch dni ponúkali široký sortiment nápojov a jedál. Pridaň, Pridančata a starostovia otvárali 11. ročník festivalu. Na festivale vystúpili aj žiaci základne umeleckej školy Široké a ujo Ľubo s programom pre deti. Spestrením a dramatickým zážitkom bolo vystúpenie cyklistu Jana Kočiša z Popradu, ktorý svojím vystúpením dvíhal adrenalín aj spolupracovníkom, ktorých si vybral spomedzi divákov. Jedným z nich som bola aj ja. Jeho umenie a presnosť dopadov bicykla mi ešte dnes znejú v ušiach a možno nielen mne…  Tí čo ste to videli viete o čom píšem.  Program spestrila aj Zuzka Galdunová prednesom básne. Starosta obce odovzdal ďakovný list s ocenením nášmu rodákovi Petrovi Ondriovi alias Armstrongovi za jeho vystúpenie v obci Vitězna, ale aj za jeho reprezentáciu našej obce počas jeho 20 -ročnej kariéry.  Po vylosovaní tomboly sa na javisko postavil Samuel Tomeček so svojou hudobnou skupinou. Po ňom ešte vystúpila hudobná skupina VAŤAK z obci Vitězna rivaivel Kabátu, ktorí to na javisku rozbalili a tí čo poznajú skupinu Kabát povedali, že niektoré pesničky vraj hrajú lepšie, ako originál skupina.  Každý si mohol prísť počas dvoch dní na svoje. No ako som už napísal sto ľudí sto názorov. Neviem povedať, koľko bolo ľudí bolo na festivale, ale v  sobotu som ešte na festivale toľko ľudí nevidel. Má na tom svoj podiel aj folklórny súbor Pridaň ? Určite áno, no aj guľáše, program, no svoju úlohu zohrala už aj tradícia, veď to bol 11. ročník. V závere sa chcem v mene všetkých kompetentných poďakovať aj hasičom za ich dvojdňový maratón pri zabezpečovaní bezproblémového priebehu a poriadku na festivale. Môžem skonštatovať, že 11. ročník festivalu Slaná voda sa nám vydaril a už teraz treba rozmýšľať nad 12. ročníkom. Pozdravuje Vás všetkých moderátor týchto festivalov a už teraz sa teším na Vás na ďalšom ročníku.

Mgr. Peter Baloga

Ako jeden z organizátorov festivalu chcem dodatočne poďakovať všetkým dvanástim majiteľom traktorov z Víťaza, Ovčia a Richnavy, v kategórii továrenskej výroby či vlastnej konštrukcie, za ich účasť a podiel na dobrej atmosfére tohoročného festivalu tiež za takzvanú spanilú jazdu traktorov z centra obce do areálu Slaná voda. Počas nedele prijímali hodnotenia ich záľuby a konštrukčného umu od domácich obdivovateľov, či návštevníkov zo širokého okolia. Napokon ďakujem za bezpečný priebeh ich účasti a samozrejme sponzorom za zaujímavé ceny tak pre víťazov oboch kategórií, ako aj pre každého účastníka tejto súťaže. Nezabúdam a ďakujem všetkým pomocníkom, ktorí sa podieľali na príprave a organizácii tejto súťaže.

Peter Čech

Pokračovať na 11. ročník Víťazského festivalu Slaná voda 6. – 7.8.2016