Krása životu 2019

Divadlo Jonáša Záborského – útvar osvetovej činnosti v Prešove v spolupráci s Mestom Sabinov a Mestským kultúrnym strediskom v Sabinove uskutočnil tento rok už 45.ročník regionálnej súťažnej prehliadky folklórnych skupín z okresov Prešov a Sabinov pod názvom KRÁSA ŽIVOTU 2019.

Prehliadka sa konala 27. októbra 2019 v Mestskom kultúrnom stredisku v Sabinove. Dedinská folklórna skupina Pridaň sa pod vedením Martiny Tomčišákovej a za doprovodu ĽH Pridaň pod vedením Mgr. Stanislava Salanciho na prehliadke predstavila zvykoslovným pásmom z výskumu Andreja Foriša ,,Na poki“. V kategórii obradový folklór sa DFSk umiestnila v zlatom pásme. V kategórii spevácke skupiny sa v zlatom pásme umiestnila aj ŽSSk s blokom žartovných piesní.

Pokračovať na Krása životu 2019

Zamutovská struna 2019

V Zamutove  sa v dňoch 28.9.2019 konala Krajská súťaž hudobného folklóru pre dospelých Zamutovská struna 2019. Na túto súťaž postúpili členky ŽSSk  Pridaň  a ĽH Pridaň  z okresnej súťaže, ktorá sa konala ešte v máji v DJZ v Prešove. ŽSSk sa umiestnila v zlatom pásme a ĽH Pridaň v striebornom pásme.

Pokračovať na Zamutovská struna 2019

DFSk Pridaň v zahraničí

DFSk Pridaň sa v dňoch od 24. 8 – do 1. 9. 2019 zúčastnila na Medzinárodnom festivale Radosť na brehu mora  v letovisku Aheloy v Bulharsku. Počas troch večerných vystúpení v Aheloy a Pomorí členovia DFSk Pridaň vystupovali v spoločnom programe s účinkujúcimi z Rumunska a Izraela. Úspešne sme reprezentovali folklórne tradície – zvyky, tance a piesne z našej obce. Pútavé vystúpenia sa páčili všetkým divákom a hlavne domácemu publiku. Nadviazali sme nové známosti a získali nových priateľov. Veríme, že aj naďalej  budeme úspešne reprezentovať folklór a našu obec Víťaz.

Pokračovať na DFSk Pridaň v zahraničí