marec 2024

5. Obecná zabíjačka

Prví marcový víkend bol v našej obci plný príležitostí na to, aby sme sa mohli spoločne stretnúť, zabaviť sa, kultúrne sa vyžiť i pochutnať si na dobrotách. Jednou z týchto príležitostí bola V. Obecná zabíjačka, ktorá sa uskutočnila 2. marca 2019 v areály pri Remeselnom dome.

Od ranných hodín, cez popoludnie, až po skoré večerné hodiny sme mohli vidieť priebeh tradičnej zabíjačky, prípravu jedál, sadnúť si, porozprávať sa a spoločne sa zabaviť. Prasiatko pre nás pripravila spoločnosť so Spišských Vlach,  ktorá sa postarala aj o prípravu chutných dobrôt, ktoré k zabíjačke neodmysliteľne patria. Prasiatko sa premenilo na klobásky, hurkovinu, pražené mäso a rôzne ďalšie chuťovky. Súčasťou občerstvenia bolo aj vínko a aperitív. Navštívil nás aj starosta z našej partnerskej obce Vítězná z ČR pán Petr Hrubý. Na stretnutí sme sa zišli v hojnom počte a dúfame, že deň bol pre každého z vás príjemným stretnutím a že boli vaše chuťové poháriky dosýta uspokojené.

Mgr. Michal Magda

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *