Obec Radatice – Pietna spomienka

 

Zástupcovia našej obce Víťaz sa na pozvanie starostky obce Radatice, Mgr. Gabriely Viazankovej, dňa 18. septembra 2018 zúčastnili pietnej spomienky pri príležitosti leteckej havárie lietadla Handley Page Halifax Mk. V, UL 187 z 301. Poľskej perute RAF. Pri tejto leteckej tragédii 28.12.1944 blízko obce Radatice zahynulo 8 poľských letcov.

Pietna spomienka sa konala za účasti vojenských pridelencov z Veľkej Británie a Poľskej republiky, zástupcov veľvyslanectiev a ozbrojených síl Slovenskej republiky. Pozvanie na tohtoročnú pietnu spomienku prijali aj rodinní príslušníci zosnulých poľských letcov.

Návštevníci si mohli pozrieť prácu Prápora radiačnej, chemickej a biologickej ochrany Rožňava. Medzi vojakmi prezentujúcimi prácu prápora sme stretli aj nášho rodáka Miroslava Štofaníka. Súčasťou pietnej spomienky bol prelet UH-60 Blackhawk. Smútočný pochod a štátne hymny odzneli v podaní Vojenskej hudby Banská Bystrica.

 

Prílohy

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.