Kalendár úprav stránky

apríl 2024
Po Ut St Št Pi So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Priatelia z Českej republiky na zabíjačke vo Víťaze

Na obecnej zabíjačke vo Víťaze, ktorá bola 6.2.2016 sa zúčastnila aj delegácia z českej obce Vítězná. Bolo to prvé stretnutie a myslím si, že zabíjačka bola výbornou príležitosťou na nadviazanie partnerstva. Iniciatíva vzišla z českej strany a ja aj celé zastupiteľstvo sme ponuku na partnerstvo medzi našimi obcami s radosťou prijali. Zástupcovia obce Vítězná, starosta a zástupca starostu s manželkami, dorazili už v piatok podvečer. Videli ako sa vyrábajú bravčové špeciality a hneď aj niečo ochutnali.  Večer sme im spolu s p. Adamkovičom ukázali reštauráciu Armstrong. Tam nás privítal majiteľ p. Jozef Ondria a osobne ukázal priestory reštaurácie. Ubytovaní boli vo firme Pilvit p. Adamkoviča, ktorý im taktiež predstavil svoju firmu. V sobotu ráno pred zabíjačkou som ich prijal na Obecnom úrade a taktiež som im predstavil obec Víťaz. Potom sme sa prešli po obci, kde som im ukázal našu obec naživo. Boli sme aj v Oddychovom centre, ktoré sa im veľmi páčilo. V priebehu zabíjačky sa aktívne zapájali do diskusii s našimi poslancami a občanmi. Boli to už jednoducho  „naši“. S poslancom Jozefom Tartaľom sa dohodli, že im takú zabíjačku spraví u nich. 🙂

Verím, že sa u nás cítili dobre, že im naše špeciality chutili a že o rok prídu zase. Na oplátku, my sme boli pozvaní k ním na Deň obce Vítězná. To, že sa im tu naozaj páčilo dokumentuje aj ich ďakovný list, ktorý prikladám.

Baloga

Obecna zabijacka Viitaz 2016 066 Obecna zabijacka Viitaz 2016 067thumbnail of Sken_20160218 (2)

Prílohy


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

%d blogerom sa páči toto: