Kalendár úprav stránky

máj 2024
Po Ut St Št Pi So Ne
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Zber nebezpečného odpadu v obci Víťaz, oznam

ZBER NEBEZPEČNÉHO ODPADU

Obec Víťaz a Zberná spoločnosť FÚRA, s. r. o.  Košice oznamujú, že dňa

21.04.2017 (piatok)

sa uskutoční v našej obci zber nebezpečného odpadu, pre občanov- fyzické osoby s trvalým pobytom v našej obci na základe predloženia OP.  Zberná spoločnosť Fúra, s. r.o. Košice bude zbierať nasledujúce komodity: Batérie a akumulátory, plechovky od farieb, farby, tlačiarenské farby, lepidlá a živice, žiarivky a iný odpad obsahujúci ortuť, pesticídy, obaly so zvyškami postrekov, rozpúšťadlá, absorbenty, filtračné materiály, olejové filtre, chlórované, nechlórované, syntetické motor., prevodové a mazacie oleje, kyseliny, zásady a obaly obsahujúce zvyšky nebezpečných látok.   Nebezpečný odpad – odpad s obsahom škodlivín je taký odpad, ktorý svojimi vlastnosťami, najmä toxicitou, infekčnosťou, dráždivosťou, výbušnosťou, horľavosťou, chemickými vlastnosťami, karcinogénnymi, teratogénnymi a mutagénnymi a pod., je alebo môže byť nebezpečný pre zdravie človeka alebo životné prostredie. Zberná spoločnosť pristaví v obci tzv. mobilný Eko sklad- mobilnú zberňu, ktorá bude v uvedený deň umiestnená na dohodnutom stanovisku/resp. stanoviskách, do ktorej budete môcť osobne doniesť uvedený nebezpečný odpad.Odoberané nebezpečné odpady musia byť jednoznačne identifikovateľné a v pôvodnom balení. Ak niektorým občanom nebude vyhovovať stanovený termín vývozu NO, môžu sa  informovať u p. Vargovej spoločnosti Fúra, na t. č. 0903 902 092 o termínoch vývozov v susedných obciach. Po vzájomnej dohode a predložení občianskeho preukazu občania môžu odniesť NO do susednej obce. Zberná spoločnosť upozorňuje, že mobilný zber nebezpečných odpadov slúži len pre obyvateľov obce nie pre právnické osoby a podnikateľov.

 Stanovištia mobilnej zberne

09,15 – 09,45 hod. –  križovatka/smer OVČIE, vedľa obchodu „U Lacka“  

09,45 – 10,15 hod. –  križovatka MEDZI VŚI

10,15 – 10,30 hod. –  križovatka ZAMOSTEK/BOLČEK 

 

 

 

Prílohy


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

%d blogerom sa páči toto: