Kalendár úprav stránky

apríl 2024
Po Ut St Št Pi So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Program hospodárskeho a sociálneho rozvoja obce

Plán hospodárskeho a sociálneho rozvoja obce je základný programový a výkonný dokument, spracovaný za účelom riešenia súčasných a závažných ekonomických a sociálnych problémov za efektívneho využitia všetkých zložiek jeho mieseného potenciálu / ekonomického, prírodného i demografického/. Je strednodobým strategickým dokumentom.

Poslaním Plánu hospodárskeho a sociálneho rozvoja obce /ďalej len Plán rozvoja / je navrhnúť systematickú a funkčnú trvalú rozvojovú stratégiu zameranú na realizáciu sociálneho a ekonomického rozvoja obce pri využití vnútorných finančných zdrojov a podporných predvstupových prostriedkov EÚ. Má logickú štruktúru, keď na základe vykonanej analýzy formuluje ciele a stratégiu ďalšieho rozvoja obce. Plán rozvoja obce pozostáva z nasledujúcich častí:
sociálno – ekonomickej analýzy obce a identifikácie možností rozvoja formou súhrnnej analýzy,
stratégiu rozvoja jej priorít a opatrení potrebných na ich naplnenie,
finančného zabezpečenia,
organizačného zabezpečenia realizácie Plánu rozvoja obce.
Súhrnnou analýzou i strategickou časťou sa prelínajú globálne i špecifické ciele, ktoré sú rozpracované do konkrétnych opatrení.

thumbnail of PHSR finálna verzia_2016

Prílohy


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.