205 nových kníh pre všetkých malých aj veľkých knihomilov vďaka FPU 2023

Aj tento rok vďaka dotačnému programu FPU pribudlo do fondu našej obecnej knižnice 205 nových kníh, ktoré si môžete prezrieť v našom online katalógu /kniznica.obecvitaz.sk/ od prírastkového čísla 7727 až po 7937. Pri výbere v online katalógu vám pomôže obrázok obálky knihy a popis jej obsahu či recenzie. Akvizícia zahŕňa širokú žánrovo rozmanitú ponuku kníh pre deti a dospelých od domácich a zahraničných autorov. Deti a mládež si môžu vybrať z viac ako 90 rozprávkových kníh, leporel pre najmenších, komiksov, herných príručiek a populárno-náučných publikácií ako Kubko, Labková patrola, Tigrí Tím, Smradi, Ľadové kráľovstvo, Petronela Jablčková, Marvel Avengers a super obľúbené herné príučky Roblox a Minecraft. Dievčatá potešia novinky Šťastný zoznam, Po celý čas, Kosti v srdci či novinka od slovenskej autorky Syn podsvetia. Na fanúšikov trilerov čaká nový Dominik Dan – Reminiscencie, Fitzek – Zberateľ očí, Námesačný, Nesbo – Nočný dom, Banáš – Som Baťa, dokážem to. Naše skalné čitateľky potešia očakávané novinky od  Alexanderovej – Z diaľky,  Hajdukovej – Sľub cisárovnej Sisi, Pronskej – Naveky tvoja, Frantzovej – Boj o srdce M. Litleovej, Afsharovej – Skrytý princ, Orlinkovej – Keď rozkvitnú čerešne a ďalších. Mnoho noviniek pribudlo v žánroch populárno náučných publikácií – motivácia, finančníctvo, umenie, šport, história, zdravie, náboženstvo… Môžete sa tešiť na 6 kníh série Medicínske médium, Záchrana pečene, Zelerová Šťava, Liečivá sila potravín, Keď telo povie nie, Toto mali čítať naši rodičia, Dobrá správa o úzkosti, Štyri dohody, Rozptýlená myseľ, Montessori, Keď Boh mlčí, Terapeutické rodičovstvo, Rýchlokurz geniality, Formula 1 – Šampióni, F1 – Oficiálna história, Mechanik a mnoho ďalších kníh. Verím, že si medzi novinkami nájdete tú svoju knihu.

Lucia Galdunová, Vedúca Obecnej knižnice Víťaz