Kalendár úprav stránky

jún 2024
Po Ut St Št Pi So Ne
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Návšteva družobnej gminy Kobylnica

     V dňoch 27. – 29. mája sa v našej družobnej obci KOBYLNICA v Poľsku konali dni obce, na ktoré sme boli pozvaní. S nami toto pozvanie prijali aj hostia z ostatných družobných obcí, spomeniem napr. priateľov z VÍTĚZNEJ  z Česka a gruzinskú delegáciu, s ktorou sme boli ubytovaní v jednom hoteli.

     Pre všetkých bol pripravený bohatý kultúrny, spoločenský, športový, spoznávací program obohatený futbalovým turnajom,  na ktorom sa zúčastnilo dvanásť mužstiev. Aj tam sme mali zastúpenie v podobe deväť člennej skupiny.

    Pokúsim sa sprostredkovať, čo sa dialo v Kobylnici počas víkendových dní trochu konkrétnejšie.

    V prvý deň v piatok, po príchode sme mali obed a po ubytovacích formalitách sme sa chystali na slávnostný večer. Ten začal divadelným predstavením v Centre kultúry s názvom „SCENY DLA DOROSLYCH SZYLI SZTUKA KOCHANIA.“  Jazykovú bariéru krásne a bravúrnym spôsobom vykompenzovali herecké výkony známych poľských hercov. Po skončení predstavenia a príhovore hostiteľa sme odišli na slávnostú recepciu. Večer sa niesol v priateľskej atmosfére, vzájomnou konverzáciou a príhovormi. O slovo sa prihlásil aj náš starosta obce Ing. Ján Baloga, kde poďakoval za pozvanie, vyzdvihol spoluprácu medzi družobnými obcami, ktorá by sa mala podľa jeho priania do budúcna ešte viac prehlbovať.

     Na druhý deň, v sobotu bol pre nás pripravený výlet do JAROSLAWCA. Práve tam je najväčšia umelo vytvorená pláž v Európe s názvom POLSKI DUBAJ JAROSLAWIEC. Škoda však, že bolo chladné počasie s prehánkami, preto o kúpani v mori nemohlo byť ani reči. Ja som si však neodpustila a skúsila som chladnú morskú vodu aspoň bosými nohami a skutočný Dubaj nám tam pripomínal iba jemný plážový piesok. V Jaroslawci sme ešte navštívili múzeum BURSZTYNU a SKANSEN W STARYM MLYNIE. Po návrate na hotel, zostalo len málo času na vychystanie sa na samotný fentival „DNI KOBYLNICY“. Najväčším ťahákom večera – okrem finalistu THE VOICE OF POLAND a ohnivej šou bola kapela ENEJ. Je to folk rocková hudobná skupina, ktorá bola založená v roku 2002. Ako sme neskôr zistili, ENEJ je v Poľsku veľmi obľúbenou kapelou a chlapci z nej nám to len potvrdili tým, že v zákulisi si s nami posedeli, zaspievali a svojim bezprostredným správaním potvrdili, že hviezdne maniere sú im cudzie.

     Paralelne s naším programom v Jaroslawci sa konal v KOBYLNICI futbalový turnaj pod názvom:  „X Jubileuszowy Miedzynarodowy Turniej Oldbojów w Pilce Nožnej“. Ako som už v úvode spomenula, mala tam naša obec „svoje zastúpenie“. Neodpustím si však poznamenať, že to bol znova veľký problém, (tak ako to bolo aj v minulom ročníku) „vyhľadať ochotných futbalistov, ktorí by neváhali vycestovať a hrať.“ Nakoniec išla „stará partia“ s malou obmenou v kádri.  Samozrejme, že nebolo konca kraja rozhovorov, srandy a dobrej nálady, ktorú kazilo len trochu chladné počasie s dažďom. A naša bilancia? Pohar za najlepšiu hráčku nápasu, pohár za najstaršieho hráča, pohár fair-play, upomienkové darčeky a diplomy. Chcem týmto veľmi poďakovať celej parii, že prijali pozvanie a boli s nami „reprezentovať našu obec.“

     Na tretí deň v nedeľu sme boli pozvaní na SPLYW KAJAKOWY Z KRZYNI DO LUBUNIA. Celkový čas splavu po rieke SLUPIA trval 3,5 hodiny, počas ktorého bolo možné obdivovať okolitú prírodu. Kto by si myslel, že je to nudná záleživosť, je na veľkom omyle, pretože aj naoko „tichá“ riečka má svoje nástrahy. Viem, o čom hovorím, a preto tvrdím, že to bol jeden z najkrajších zážitkov v Poľsku a pre mňa s poriadnou dávkou adrenalinu. Nedeľa skončila rozlúčkovou večerou v prímorskom mestečku USTKA.

     V pondelom ráno sma sa rozlúčili a vracali sme sa domov s poriadnou dávkou zážitkov, nabitý pozitívnou energiou od všetkých účastnikov, ktorí prijali pozvanie na dni obce KOBYLNICA.

Anna Straková – poslankyňa

predseda športovej komisie


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

%d blogerom sa páči toto: