Kalendár úprav stránky

júl 2024
Po Ut St Št Pi So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

VÁŽENÍ SPOLUOBČANIA VÍŤAZANIA, MILÍ PRIATELIA,

dňa 11. februára 2023 sa v našej OBCI VÍŤAZ uskutočnila FAŠIANGOVÁ ZABÍJAČKA, ktorú organizoval starosta obce, Mgr. Michal Magda, a poslanci Obecného zastupiteľstva Obce Víťaz. Po slávnostnom otvorení starostom obce a zástupkyňou starostu, Mgr. Marcelou Stríšovou, sa milá obecná akcia začala.

Nádherné slnečné počasie zabezpečilo hojnú účasť a perfektnú atmosféru. Svojou účasťou túto našu slávnosť poctili starostovia a obyvatelia z okolitých miest a obcí. Srdečne sme privítali aj zahraničných hostí z  Českej republiky z družobnej obce Vítězná, v zastúpení vedúceho delegácie, pána Petra Ježka a z Poľskej republiky, z družobnej obce, Kobylnica, v zastúpení vedúcej delegácie, Joany Walentukiewicz-Czalpiňskej. Naši zahraniční partneri sa medzi nami cítili veľmi dobre a vyjadrili nám svoje srdečné poďakovanie i svoju priazeň pokračovať aj naďalej vo vzájomnej spolupráci.

Mali sme možnosť ponúknuť sa a ochutnať rôzne zabíjačkové špeciality, ktorých vôňa sa šírila navôkol a ktoré boli pripravené v spolupráci s komisiou pre telovýchovu, predsedníčkou ktorej je pani Bc. Anna Straková.

Vraví sa, že k dobrému jedlu patrí aj dobrá hudba, ktorá tu veru nechýbala. Nádhernými tónmi, piesňou a tancom nás potešil náš skvelý folklórny súbor PRIDAŇ, ktorý šíri dobré meno našej obce doma i v zahraničí. Sme hrdí a veľmi nás teší, že takéto hudobné teleso v našej obci máme.

Zvučné a pekné hudobné tóny vyčarili taktiež miestni hudobníci, pán Ing. Ján Baloga (saxofón),  pán Stanislav Juhás (harmonika) a pán Pavol Fryštik (basa).

Naši členovia Hasičského zboru Víťaz starostlivo dohliadali na našu bezpečnosť a príjemnú atmosféru a je namieste vyjadriť taktiež spokojnosť a hrdosť, že ich v našej obci máme.

Zhruba okolo 15-tej hodiny sme sa mohli tešiť tombole, do ktorej, vecnými darmi, prispeli aj naši českí hostia z  družobnej obce Vítězná. Keďže sa jednalo o  FAŠIANGOVÚ ZABÍJAČKU, tombola bola prevažne mäsitá a jej hlavnou výhrou bola polovica prasiatka. Túto hlavnú výhru si s úsmevom na tvári domov odniesol  rodák a poslanec obecného zastupiteľstva OBCE VÍŤAZ, pán Milan Kuruc.  

Úplne na záver popriala zástupkyňa starostu, Mgr. Marcela Stríšová, všetkým prítomných príjemne strávené fašiangové popoludnie a presvedčenie, aby sme si tento milý fašiangový zvyk v našej obci zachovali aj do budúcnosti, pretože obec nie je len o infraštruktúre, ale aj o medziľudských vzťahoch, ktoré sa aj takouto milou obecnou udalosťou budujú.

Milí spoluobčania, milí Víťazania, nech si náš krásny VÍŤAZ zachová dedinský charakter, a to ten, že si tu ľudia budú aj naďalej blízki, ohľaduplní a ochotní si vzájomne pomáhať.

Spracovala: Mgr. Marcela Stríšová

Prílohy

 • 13 (141 kB)
 • 1 (153 kB)
 • 2 (236 kB)
 • 3 (162 kB)
 • 4 (203 kB)
 • 5 (142 kB)
 • 6 (179 kB)
 • 7 (126 kB)
 • 8 (86 kB)
 • 9 (141 kB)
 • 10 (103 kB)
 • 11 (157 kB)
 • 12 (267 kB)
 • 13-1 (141 kB)
 • 14 (137 kB)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

%d blogerom sa páči toto: